Ajánljuk figyelmébe
-
I-Peak I men
225690,- Ft
-
- I-Peak I men
- Head Cross
250700,- Ft- 225690,- Ft
-
CHIMERA
26790,- Ft
-
- 30 %
-
- CHIMERA
- Bollé Napszemüveg
38290,- Ft- 26790,- Ft
-
FENIX
26790,- Ft
-
- 30 %
-
- FENIX
- Bollé Napszemüveg
38290,- Ft- 26790,- Ft
Hírlevél
Hogyan válasszunk magunknak kerékpárt?
Rengeteg fajta és típusú kerékpár van már a piacon, amik közt egy avatatlan szem könnyen eltéved és nem tud zöldágra vergődni a választás nehézkesnek tűnő útján. Ezt az utat most megpróbálom Nektek kisimítani, hogy a választás könnyebb legyen.
Különböző bicajokat különböző felhasználásra terveztek, különböző felszereltségekkel.
Legelsőként vegyük sorra a szempontokat:
Mire szeretnénk használni a bringát? Igen, persze, bringázni. :D
De milyen célra?
Városi? Hegyi? Túra? Fitness/Cross? Országút? Hobbi, vagy verseny cél? Ha ezt tudjuk, akkor már a kerékpár típusa is megvan.
VÁROSI bringa:
Városba jól guruló, kényelmes testtartást biztosító geometriával rendelkező bicaj a legoptimálisabb.
Ezek a Trekking biciklik, amikkel kényelmesen, egyenes derékkal tudsz biciklizni.
Jól guruló 28"-os átmérőjű kerekekkel, vékonyabb, kis gördülési ellenállású gumikkal, sárvédővel, csomagtartóval, világítással, és kitámasztóval vannak gyárilag felszerelve, ezekkel megkönnyítve gazdája életét.
Férfi városi bringák: https://headbike.hu/ferfi/kerekpar/trekking
Női városi bringák: https://headbike.hu/noi/kerekpar/trekking
HEGYI bringa:
A hegyi bringák, más néven Mountain Bike-ok (MTB) optimalizálva vannak az egyenetlen terepre.
Ezekkel a kerékpárokkal már bemerészkedhetünk az erdő mélyére, nem okoznak nekik gondot a földutak, de a köves, kavicsos, gyökeres nyomvonalak sem. Geometriájuk lehetővé teszi az emelkedők egyszerűbb leküzdését és a lejts terepeken való biztonságos leereszkedést. Ebben nagy segítséget nyújtanak a robosztusabb kerekek és a ballonosabb, kifejezetten egyenetlen terepre kifejlesztett, nagy bütykös gumik, amik a laza talajon segítenek a fékezésben, irányításban. Ezek a kerékpárok már nagyobb rugóúttal rendelkező, erősebb teleszkópokkal vannak felszerelve, amik nem csupán kényelmet biztosítanak, de az egyenetlen terep miatt fellépő gyors és agresszív kerékmozgást is képesek korrigálni, ezzel segítve, hogy a kerék mindig a talajon maradjon, biztosítva vele a jó tapadást, biztonságos fékezést és kanyarodást. Az összteleszkópos kerékpárok, más néven Fully-k kerekei elöl és hátul is lengéscsillapítva vannak, ez által segítve a hátsó kereket a biztos tapadásban.
Az új, modern hegyikerékpároknál két féle kerékméret az elterjedt és jelenleg legtöbbször elérhető:
A 27.5"-os más néven 650b kerékméret, ami gyakorlatilag a régi 26"-os kereket váltotta le és a 29"-os kerékméret. A két kerékméret közti különbségeket egy következő HBB Blogban fogom taglalni, de ami a leglényegesebb, az az, hogy egy 29"-os kerekű monti (MTB) nem ajánlott egy alacsonyabb embernek, neki sokkal inkább a 27.5-es kerékméret lehet az ideális.
Férfi MTB-k:
https://headbike.hu/ferfi/kerekpar/mtb-27-5-
https://headbike.hu/ferfi/kerekpar/mtb-29-
Női MTB-k:
https://headbike.hu/noi/kerekpar/mtb-27-5-
https://headbike.hu/noi/kerekpar/mtb-29-
CROSS/FITNESS bringák:
Egy nagyon elterjedt, sportos szegmens! Keveréke az országúti és a hegyi kerékpároknak, sebessége is a két kategória közé esik. Vázgeometriája hasonlít a Trekking bringák geometriájára, ezáltal hasonlóan kényelmes, de mégis más. Kormány szekcióját a hegyi kerékpároktól örökölte, ezáltal lehetővé téve a sportosabb kezelhetőséget, de nem alkalmas pl. nagyon technikás, meredek, laza talajon történő leereszkedésekre, mint egy MTB. Vázkialakítása, geometriája biztosítja a hosszú távú kényelmet nagyobb túrák esetén is, kerekeinek mérete megegyezik a Trekking kerékpárok kerékméretével (28"-os), de gumijai többnyire már szintén a hegyikerékpárokról ismert kisbütykös, 28"-os, vékonyabb változatai. A CROSS kerékpárok alkalmasak egy hosszabb Balaton kerülő túrára és egy erdei földutat érintő bringázásra egyaránt.
Olyan sportos felhasználóknak készült kategória ez, akik szeretik a kényelmet és nem csak országúton, kerékpárúton de a földutakon is szeretnek bringázni.
Férfi CROSS bringák: https://headbike.hu/ferfi/kerekpar/cross
Női CROSS bringák: https://headbike.hu/noi/kerekpar/cross
ORSZÁGÚTI bringák:
A leggyorsabb bringák a felsorolt kategóriákból! Összehasonlíthatatlan a sebességkülönbség!
Természetesen csak és kizárólag országúti, ill. aszfalt/beton úton történő felhasználásra alkalmas.
Ha éppen át kell vele gurulni egy egyenetlenebb terepen, földúton, természetesen megoldható a kerékpárral, de ilyen jellegű rendszeres felhasználásra nem alkalmas. Az országúti kerékpárok maximálisan a sebességre vannak kihegyezve! Vékony gumik a legalacsonyabb gördülési ellenállás érdekében, alacsony kormány és magas üléspozíció a legkisebb légellenállás miatt, vékonyabb, de erős alkatrész tervezés jellemzi a vázban, kerékben és kiegészítőkben egyaránt, szem előtt tartva a legkisebb súly elérését.
Egyik fentiekben felsorolt kategóriájú kerékpár sem fogja megközelíteni sebességben soha az országúti kerékpár sebességét, akármilyen könnyű alkatrészekkel látjuk el azt, vagy akármilyen vékony gumit szerelünk rá!
Ezekkel a bringákkal rövid idő alatt nagy távolságokat lehet megtenni, a sebességük pedig egyedülálló élményt nyújt.
ORSZÁGÚTI bringák: https://headbike.hu/ferfi/kerekpar/orszaguti
És, hogy normál, vagy erősebb felhasználásra kell a bicaj? Hetente többször is? Vagy csak hétvégeken?
Verseny, vagy hobbi célra? Ezt is érdemes átgondolni és eldönteni, mert ennek függvénye a felszereltség kiválasztása, váltók, fékek, hajtókar, kerekek, stb. Egy hobbi célra megfelelő lehet egy alacsonyabb kategóriájú felszereltségű bringa, de ha sokat gyötörjük bringánkat és hetente többször és/vagy keményebben használjuk, akkor indokolt a minőségi, precízebb, komolyabb felszereltség.
Remélem örömmel olvastad a bejegyzést és hasznodra váltak az információk.